زندگی نامه

دكتر فتح­ اله كريم­ زاده

عضو هيات علمي دانشكده مهندسي مواد دانشگاه صنعتي اصفهان و متولد تير ماه 1352 در اصفهان است. وي پس از اتمام تحصيلات دبيرستاني خود در رشته مهندسي مواد در مقطع كارشناسي در دانشگاه صنعتي اصفهان مشغول به تحصيل شد. پس از اتمام دوره كارشناسي، مقاطع كارشناسي ­­ارشد  و دكتراي خود را نيز در همان دانشگاه طي نمود و از سال 1383 به عنوان استاديار در دانشكده مهندسي مواد دانشگاه صنعتي اصفهان مشغول به خدمت شد.

ايشان در سال 1380 به عنوان دانشجوي نمونه دانشگاه صنعتي اصفهان انتخاب گردید و در سال 1382 به عنوان دانشجوي نمونه كشوري دست يافت. در همان سال نامبرده به عنوان منتخب پنجمين جشنواره جوان خوارزمي معرفي شد.

در سال­ هاي 1380، 1381 و 1382 نامبرده به عنوان پژوهشگر برتر سازمان صنايع هوايي شناخته شد و در سال 1381 موفق به اخذ نشان علمي دانش و پژوهش از طر ف شركت صنايع هواپيماسازي ايران به جهت ارائه نوآوري­ ها و اجراي برخي پروژه­ هاي استراتژيك شد.

وي در سال 1387 به عنوان پژوهشگر برتر جوان انتخاب شد و  در همين سال گرانت ويژه­ اساتيد جوان را  از طرف بنياد ملی نخبگان دريافت نمود. پژوهشگر برتر استان در سال های 1388 و 1391 و استاد راهنمای نمونه دانشگاه صنعتی اصفهان در سال1391 برخی دیگر از افتخارات اموزشی و پژوهشی ایشان است که می توان به آنها اشاره کرد.

نامبرده تاكنون استاد راهنمای بيش از 60 دانشجوي تحصيلات تکميلی  (عمدتاً در زمينه نانومواد) بوده اند که  تعدادی از دانشجویان به عنوان دانشجوی نمونه و برخی از پایان نامه ها به عنوان پایان نامه های برتر در سطح کشور معرفی شدند. موفق به ثبت بيش از 10 اختراع و چاپ بيش از 100 مقاله ISI  و ارایه بیش از یکصد مقاله کنفرانسی ملی و بین المللی  شده ­اند. در سال 1384 كتاب نانومواد،‌ خواص، توليد و كاربرد را كه جزء اولين كتاب­هاي تخصصي در اين زمينه بود، تاليف نمودند. ايشان تاكنون 3 آزمايشگاه تحقيقاتي نانومواد، آلياژسازي مكانيكي و فرآيندهاي اصطكاكي را در دانشكده مهندسي مواد طراحي و راه­ اندازي نموده ­اند.

ایشان موسس پژوهشکده نانو فناوری و مواد پیشرفته دانشگاه صنعتی اصفهان هستند. عضویت در قطب نانو فناوری کاربردی، عضو هیات تحریریه
Journal of  Nanomaterials- ISI و مجله علمی پژوهشی مواد  پیشرفته درمهندسی و رئيس كميته نانوفناوري و مواد پيشرفته ستاد فناوری های نوین استان اصفهان از دیگر مواردی است که در رزومه ایشان به چشم می خورد.

 

ارتقاء امنیت وب با وف بومی